Okucia

Elastyczny system okuć o wysokiej jakości i walorach użytkowych. Jego największymi atutami są: atrakcyjne funkcje dodatkowe, możliwość łatwej zmiany standardu bezpieczeństwa, zredukowana liczba elementów oraz nowoczesny design.

activPilot Concept
Okucie do okien uchylno-rozwieranych i rozwieranych wyróżniające się funkcjonalnością, bezpieczeństwem i wysokim komfortem użytkowania.
activPilot Control
Okucie uchylno-rozwierane z czujnikiem zamknięcia okna, zapewniające wysoki standard bezpieczeństwa.
activPilot Select
Okucie uchylno-rozwierane, całkowicie niewidoczne (ukryte w luzie wrębowym), przystosowane do ciężkich skrzydeł.
activPilot Giant
Okucie uchylno-rozwierane do bardzo dużych i ciężkich okien z PCW, drewna i aluminium.
activPilot Ergo
Okucie uchylno-rozwierane activPilot Ergo umożliwia wygodne otwieranie trudno dostępnych okien.
activPilot Elegance
Okucie uchylno-rozwierane, całkowicie niewidoczne, do wąskich profili okiennych. Przeznaczone do skrzydeł do ciężarze do 100 kg.
activPilot Sprint
Okucie uchylno-rozwierane przystosowane do bardzo szybkiego montażu przy pomocy automatów do przykręcania okuć.
Ukryte okucia

Okucie uchylno-rozwierane całkowicie niewidoczne

activPilot Select to okucie uchylno-rozwierane dyskretnie ukryte w luzie wrębowym. Oprócz walorów estetycznych okucie posiada wyjątkowe parametry techniczne – nośność do 150 kg. Dzięki modułowej budowie okucie jest przyjazne dla montażysty. Łatwo dopasowuje się także do indywidualnych wymagań klientów.

Innowacja ukryta we wnętrzu okna

Moda na duże przeszklenia i wąskie profile, zwiększone zainteresowanie oknami o podwyższonej energooszczędności i dźwiękochłonności to najnowsze tendencje w budownictwie. activPilot Select stwarza nowe pole do działania projektantom i producentom okien. To okucie uchylno-rozwierane, całkowicie ukryte w luzie wrębowym, pozwala konstruować okna o powierzchni skrzydła 3 m kw. i wadze 150kg.

Okucie activPilot Select ma budowę modułową i jest podzielone na 2 klasy wagowe. Wersja standardowa jest przystosowana do okien o maksymalnym ciężarze skrzydła 100 kg. Poprzez zastosowanie tylko dwóch dodatkowych elementów: szyny zawiasu skrzydła i adaptera uzyskujemy rozwiązanie przystosowane do skrzydeł o ciężarze 150kg.

Minimum czynności, maksimum komfortu

Koncepcja okucia przyjaznego dla montażysty oznacza uproszczony sposób montażu i regulacji. Okucie nie wymaga specjalnych nawierceń ani frezowań w profilu. Punkty ryglowania mogą być usytuowane blisko naroży okna, gwarantując większą stabilność i zabezpieczenie przed włamaniem. Zawieszanie skrzydła w ościeżnicy montażysta może wykonać samodzielnie.